MENU
< TERUG

ACTUEEL

27 januari geloofsverdieping over Franciscus van Sales

12 januari 2026

U en jij zijn van harte uitgenodigd voor de avond geloofsverdieping op dinsdag 27 januari om 20.00 uur in de Titus Brandsma Gedachteniskapel aan de Nolensweg 10 te Dordrecht. Gastspreker is Kees Jongeneelen (foto boven). Hij komt spreken over:

De spiritualiteit van Franciscus van Sales

Franciscus van Sales (1567-1622) studeerde theologie in Parijs en Padua en werd in 1593 tot priester gewijd. Zijn pastorale opdracht was het herstel van het rooms-katholieke geloof in de provincie Chablais (regio ten zuiden van het Meer van Genève). Daar had de calvinistische reformatie snel om zich heen gegrepen. Door zijn prediking wist hij velen in de Rooms-katholieke kerk terug te brengen. In 1602 werd hij benoemd tot bisschop van Genève, maar de calvinisten weigerden hem toegang tot de stad. Zodoende vestigde hij zich in het nabijgelegen Annecy. Hij voerde de hervormingen van het Concilie van Trente consequent door. Dat hield in: een gedegen intellectuele en geestelijke vorming van priesters en een grondige catechese voor de gelovigen. In 1608 publiceerde hij Introduction à la vie dévote (Inleiding tot het devote leven). Dit boek wordt beschouwd als één van de belangrijkste bronnen van katholieke spiritualiteit van na de middeleeuwen. Hij benadrukt hierin het belang van een persoonlijke geloofsbeleving en de intieme liefdesrelatie met Christus. 

Gastspreker Kees Jongeneelen is priester en lid van de Oblaten van Sint Franciscus van Sales (osfs). Hij laat ons kennismaken met deze bijzondere heilige en diens spiritualiteit.

Iedere geïnteresseerde is welkom. Aanmelden is niet nodig. Na afloop van de avond vragen wij een vrijwillige bijdrage ter bestrijding van de onkosten. 

Pastoraal team

Gebedsweek voor de eenheid van de christenen
15 januari 2026
24 januari: Henri Nouwen-lezing over kwetsbaarheid
13 januari 2026
Nieuwjaarstoespraak 2026 vice-voorzitter Martijn Erkens
11 januari 2026
Actie Kerkbalans 2026. Geef voor de kerk van morgen!
7 januari 2026
Is zingen iets voor u en voor jou?
5 januari 2026
Elke vrijdagavond christelijke meditatie
3 januari 2026
laad meer artikelen artikelen aan het laden geen nieuwe artikelen