In navolging van Jezus heeft de Kerk altijd geprobeerd om mensen in nood te helpen. Steeds kreeg die hulp in een bij de tijd en omstandigheden passende vorm. Aan ons de vraag hoe we de hulp die we als geloofsgemeenschap willen geven relevant houden. Wat is passend in onze tijd? Wat is er vandaag in onze buurt nodig? Hoe kunnen we doeltreffend helpen? Daarover gaat de Basiscursus Caritas.
De Basiscursus Caritas is een aanrader voor iedereen die actief is in een caritas-werkgroep of daarin geïnteresseerd is. De cursus is überhaupt boeiend en interessant voor iedereen die bezig is met een dienende of pastorale taak en met dit soort vragen rondloopt. In maart start deze cursus van drie avonden. U en jij zijn van harte uitgenodigd.
De cursus wordt gegeven in de St. Josephkerk aan de Aalberseplein 2 te Gouda van 19.30 uur tot 21.30 uur. Het programma ziet er als volgt uit:
Donderdag 5 maart. Waarom doen we dit werk van de Caritas?
We luisteren naar de verhalen uit het verleden en het nu. De Caritas is één van de meest actuele manieren waarop de kerk het geloof zichtbaar maakt. We kijken naar de kerk en de lokale geloofsgemeenschap. Wat hebben Leren en Vieren met Dienen te maken? We luisteren naar het evangelieverhaal van de rechter- en de linkerhand. En naar de betekenis van ‘samen’ als het gaat over de Caritas en de parochie.
Woensdag 25 maart. Regels die helpen. En over mensen die hulp nodig hebben.
We lezen ‘het reglement’ van de kerk en bekijken werkbare afspraken. Waar liggen de grenzen en waar ligt de ruimte om te helpen? Wat zijn de regels van de overheid? We praten over afspraken en controle. Over de ANBI normen en over wat het bisdom kan betekenen. We denken na over de samenleving en over de rol van de Caritas en de parochie als geheel om mensen die een steun in de rug nodig hebben te helpen.
Donderdag 9 april. Hoe gaan wij dit doen, de Caritas?
We praten met elkaar over welke afspraken we onder elkaar nodig hebben om in onze gemeenschap te kunnen helpen. En over onze band met andere Caritasinstellingen. Over de contacten die we met de gemeenschap hebben, met pastorale professionals en met het parochiebestuur. De ruimte die we elkaar gunnen en die we nodig hebben. En vooral over ‘samen’. We praten over ons toekenningsbeleid. En over hoe we dat bij de tijd kunnen houden. En over wat ‘erg’ is als er dingen misgaan en wat niet. Hoe geven we echte ‘Caritas’ naast de hulp?
Aan deelname aan de cursus zijn geen kosten verbonden. De reiskosten naar en van Gouda zijn voor eigen rekening.
Aanmelden voor de cursus kan via het online aanmeldformulier. KLIK DAARVOOR HIER.